Results

Results

Finals

  Team Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Championship
Match
Eden (Gold) 25 25 21 25 -
Franco Cite (Silver) 15 13 25 16 -
Bronze Medal
Match
Thomas A Blakelock (Bronze) 25 26 27 25 -
Preston 19 24 29 23 -
Consolation
Championship
Match
St. Michael's 25 25 25 - -
LaSalle 20 22 21 - -

 


Semifinals

  Team Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Championship
Semifinal #1
Eden 25 25 25 - -
Preston 14 13 23 - -
Championship
Semifinal #2
Franco Cite 25 25 25 - -
Thomas A Blakelock 20 13 16 - -
Consolation
Semifinal 1
Westgate 21 23 25 21 -
LaSalle 25 25 18 25 -
Consolation
Semifinal 2
EL Crossley 25 25 22 8 11
St. Michael's 23 17 25 25 15

 


Quarterfinals

  Team Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5
Championship
Quarterfinal #1
Eden 25 25 25 - -
Birchmount Park 15 22 23 - -
Championship
Quarterfinal #2
Sydenham 15 21 19 - -
Preston 25 25 25 - -
Championship
Quarterfinal #3
Franco Cite 25 25 25 - -
Essex 22 16 15 - -
Championship
Quarterfinal #4
Thomas A Blakelock 25 25 27 - -
L'Escale 19 18 25 - -
Consolation
Quarterfinal #1
Henry Street 21 22 25 24 -
Westgate 25 25 23 26 -
Consolation
Quarterfinal #2
LaSalle 27 23 25 25 -
Thornlea 25 25 12 20 -
Consolation
Quarterfinal #3
EL Crossley 23 25 25 25 -
Monsignor Percy Johnson 25 22 15 17  
Consolation
Quarterfinal #4
St. Michael's 23 25 22 25 15
St. Joseph's 25 14 25 13 8

 


Pool A

Team Eden L'Escale St.
Joeseph's
Henry
Street
Kirkland
Lake
Points Rank
Eden   25-19
26-24
25-10
25-18
21-25
25-8
15-10
25-9
25-13
4 1st
L'Escale 19-25
24-26
  25-15
25-13
25-22
25-17
25-13
25-14
3 2nd
St.
Joseph's
10-25
18-25
15-25
13-25
  14-25
25-17
15-17
25-18
25-18
1 4th
Henry
Street
25-21
8-25
10-15
 22-25
17-25
25-14
17-25
17-15
 X 25-23
25-19
2 3rd
Kirkland
Lake
9-25
13-25
13-25
14-25
18-25
18-25
23-25
19-25
  0 5th

Pool B

Team St.
Michael's
Birchmount
Park
Thomas A
Blakelock
Westgate Crescent
School
Points Rank
St.
Michael's
  21-25
25-21
10-15
22-25
27-25
8-15
25-19
25-16
25-10
25-12
2 3rd
Birchmount
Park
25-21
21-25
15-10
  25-20
18-25
11-15
25-20
21-25
15-5
25-23
25-18
3 2nd
Thomas A
Blakelock
25-22
25-27
15-8
20-25
25-18
15-11
  22-25
21-25
25-17
25-20
3 1st
Westgate 19-25
16-25
20-25
25-21
5-15
25-22
25-21
  25-16
25-18
2 4th
Crescent
School
10-25
12-25
23-25
18-25
17-25
20-25
16-25
18-25
  0 5th

Pool C

Team Franco
Cite
Preston Thornlea EL
Crossley
Streetsville Points Rank
Franco
Cite
  25-22
25-18
25-16
25-14
25-19
25-16
25-10
25-17
4 1st
Preston 22-25
18-25
  25-18
25-19
25-22
25-13
25-7
25-16
3 2nd
Thornlea 16-25
14-25
18-25
19-25
  21-25
25-21
12-15
26-24
22-25
15-9
1 4th
EL
Crossley
19-25
16-25
22-25
13-25
25-21
21-25
15-12
  25-23
25-20
2 3rd
Streetsville 10-25
17-25
7-25
16-25
24-26
25-22
9-15
23-25
20-25
  0 5th

Pool D

Team Lasalle Essex Monsignor
Percy
Johnson
Sydenham St. Mary's Points Rank
Lasalle   25-22
19-25
12-15
25-15
27-25
21-25
20-25
25-20
25-16
2 3rd
Essex 22-25
25-19
15-12
  25-15
25-20
25-20
18-25
10-15
25-11
26-24
3 2nd
Monsignor
Percy
Johnson
15-25
25-27
15-25
20-25
  15-25
16-25
25-19
21-25
15-12
1 4th
Sydenham 25-21
25-20
20-25
25-18
15-10
25-15
25-16
  25-13
25-22
4 1st
St. Mary's 20-25
16-25
11-25
24-26

 

19-25
25-21
12-15
13-25
22-25
  0 5th