Competition Schedules

Competition Schedules

View or print the full schedules with team names from our online program website.

POOLS:

Pool A

Pool B

Pool C

Pool D

A1. York Mills CI (TDSSAA)

B1. Uxbridge SS (LOSSA)

C1. Mississauga SS (ROPSSAA)

D1. Oakridge SS (WOSSAA)

A2. St. Marcellinus SS (ROPSSAA)

B2. Longfield Davidson Heights SS (NCSSAA)

C2. St. Jean de Brébeuf C.S.S. (GHAC)

D2. Neil McNeil HS (TDCAA)

A3. Aurora HS (YRAA)

B3. St. Michael’s College (CISAA)

C3. St. Anne SS (SWOSSAA)

D3. Sir Winston Churchill SS (SOSSA)

A4. Forest Heights CI (CWOSSA)

B4.  Regiopolis-Notre Dame (EOSSAA)

C4. Innisdale SS (GBSSA)

D4. Bluevale CI (CWOSSA)

A5. St. Peter’s CSS (GBSSA)

B5. I.E. Weldon SS (COSSA)

C5. Harbord CI (TDSSAA)

D5. Chippewa SS (NOSSA)

SCHEDULE:

DAY 1 - ROUND ROBIN (2/3 Matches)

Location: RIM Park

Time Court 1 Court 2 Court 3 Court 4
9:00 A1 – A5 A2 – A4 C2 – C4 C1 – C5
10:30 B1 – B5 B2 – B4 D2 – D4 D1 – D5
12:00 C2 – C3 C1 – C4 A2 – A3 A1 – A4
1:30 D2 – D3 D1 – D4 B2 – B3 B1 – B4
3:00 A3 – A5 A1 – A2 C1 – C2 C3 – C5
4:30 B3 – B5 B1 – B2 D1 – D2 D3 – D5

 

DAY 2 - ROUND ROBIN (2/3 Matches)

Location: RIM Park

Time Court 1 Court 2 Court 3 Court 4
8:30 C4 – C5 C1 – C3 A1 – A3 A4 – A5
10:00 D4 – D5 D1 – D3 B1 – B3 B4 – B5
11:30 A3 – A4 C2 – C5 C3 – C4 A2 – A5
1:00 B3 – B4 D2 – D5 D3 – D4 B2 – B5

 

View full schedules and playoff results and charts on our program site.

 

DAY 2 - PLAYOFFS (3/5 Matches)

Location: RIM Park

4:30 Consolation Quarterfinal 1
3A vs 4B
Consolation Quarterfinal 2
4C vs 3D
Consolation Quarterfinal 3
3C vs 4D
Consolation Quarterfinal 4
3B vs 4A
6:30 Championship Quarterfinal 1
1A vs 2B
Championship Quarterfinal 2
2C vs 1D
Championship Quarterfinal 3
1C vs 2D
Championship Quarterfinal 4
1B vs 2A

 

DAY 3 – PLAYOFFS (3/5 Matches)

Locations: SJAM and FHCI

Time SJAM Gym (Main Court) FHCI Gym
9:00 Consolation Semi-final 1
*location to be determined by coin toss
Consolation Semi-final 2
*location to be determined by coin toss
11:00 Championship Semi-final 1
*location to be determined by coin toss
Championship Semi-final 2
*location to be determined by coin toss
1:00 Consolation Final
Winner of Consolation Semi-finals 1 and 2

 

3:00 Bronze Medal Match
Losers of Championship Semi-finals 1 and 2

 

5:00 Championship Match
Winners of Championship Semi-finals
1 and 2