Results

Results

 

Pool A Pool B Pool C Pool D
       
Georgetown 4-0

St. Marcellinus

4-0 

Mississauga 4-0

AB Lucas 4-0

York Mills 3-1

Ancaster 1-3

Sir Winston Churchill 

2-2

Chatham Kent 3-1

Sinclair  1-3

Neil McNeil 2-2

Etobicoke 1-3

St. Augustine 2-2

Regiopolis 2-2

St. Peter's    3-1

IE Weldon 

1-3

Waterloo  1-3

Kennedy  0-4

Lo-Ellen Park 0-4

Pierre Elliott Trudeau 2-2

Earl of March 0-4

 

SCHEDULE:

DAY 1 - ROUND ROBIN (2/3 Matches)

Location: St. Clair College 

Time Main Campus Sports Plex A Sports Plex B Sports Plex C
9:00

Georgetown– Kennedy

S1: 25-14

S2: 25-19

York Mills– Regiopolis

S1: 25-18

S2: 25-18

Sir Winston Churchill – IE Weldon

S1: 25-20

S2: 25-11

Mississauga – Trudeau

S1: 25-19

S2: 25-17

10:30

St. Marcellinus – Lo-Ellen Park

S1: 25-14

S2: 25-11

Ancaster – St. Peter's

S1: 25-27

S2: 22-25

CK – Waterloo

S1: 25-19

S2: 25-19

AB Lucas – EOM

S1: 25-15

S2: 31-29

12:00

Sir Winston Churchill – Etobicoke

S1: 18-25

S2: 21-25

Mississauga – IE Weldon

S1: 25-19

S2: 27-25

York Mills – Sinclair

S1: 25-14

S2: 25-17

Georgetown – Regiopolis

S1: 25-16

S2: 25-15

1:30

CK – St. Augustine

S1: 25-19

S2: 25-22

AB Lucas – Waterloo

S1: 25-21

S2: 27-25

Ancaster – Neil McNeil

S1: 19-25

S2: 15-25

St. Marcellinus – St. Peter's

S1: 24-26

S2: 25-19

S3: 15-12

3:00

Sinclair – Kennedy

S1: 25-19

S2: 25-20

Georgetown – York Mills

S1: 25-22

S2: 25-23

Mississauga – Sir Winston Churchill 

S1: 25-19

S2: 25-15

Etobicoke – Trudeau

S1: 25-20

S2: 21-25

S3: 8-15

4:30

Neil MCNeil – Lo-Ellen Park

S1: 25-14

S2: 25-15

St. Marcellinus – Ancaster

S1: 25-16

S2: 25-10

AB Lucas – CK

S1: 23-25

S2: 25-20

S3: 18-16

St. Augustine – EOM

S1: 23-25

S2: 25-16

S3: 15-9

 

DAY 2 - ROUND ROBIN (2/3 Matches)

Location: St. Clair College

Time Main Campus Sports Plex A Sports Plex B Sports Plex C
8:30

IE Weldon – Trudeau

S1: 16-25

S2: 15-25

Mississauga – Etobicoke

S1: 25-18

S2: 25-16

Georgetown – Sinclair

S1: 25-17

S2: 25-21

Regiopolis – Kennedy

S1: 25-17

S2: 25-18

10:00-

Waterloo – EOM

S1: 26-24

S2: 25-15

AB Lucas – St. Augustine

S1: 25-17

S2: 25-19

St. Marcellinus – Neil McNeil

S1: 25-20

S2: 19-25

S3: 15-7

St. Peter's – Lo-Ellen Park

S1: 25-20

S2: 20-25

S3: 15-9

11:30

Sinclair – Regiopolis

S1: 22-25

S2: 23-25

Sir Winston Churchill – Trudeau

S1: 25-23

S2: 25-20

Etobicoke – IE Weldon

S1: 26-28

S2: 24-26

York Mills – Kennedy

S1: 25-17

S2: 25-19

1:00

Neil NcNeil – St. Peter's

S1: 25-20

S2: 25-22

CK – EOM

S1: 20-25

S2:25-21

S3:15-13

St. Augustine – Waterloo

S1: 25-19

S2: 26-24

Ancaster – Lo-Ellen Park

S1: 25-17

S2: 25-21

 

 

 

DAY 2 - PLAYOFFS (3/5 Matches)

Location: St. Clair College

4:30

Consolation Quarterfinal 1
3A-Regiopolis vs 4B-Ancaster @ Main Campus

S1 15-25

S2 16-25

S3 25-16

S4 25-15

S5 19-17

Consolation Quarterfinal 2
4C-IE Weldon vs 3D-St. Augustine @ Sports Plex A

S1 25-10

S2 25-19

S3 16-25

S4 25-17

Consolation Quarterfinal 3
3C-Pierre Elliott Trudeau vs 4D-Waterloo @ Sports Plex B

S1 26-24

S2 25-15

S3 21-25

S4 25-19

Consolation Quarterfinal 4
3B-Neil McNeil vs 4A-Sinclair @ Sports Plex C

S1 25-22

S2 25-20

S3 25-18

6:30

Championship Quarterfinal 1
1A-Georgetown vs 2B-St. Peter's @ Main Campus

S1 25-19

S2 25-17

S3 25-19

Championship Quarterfinal 2
2C-Sir Winston Churchill vs 1D-AB Lucas @ Sports Plex A

S1 25-23

S2 25-20

S3 26-28

S4 25-21

Championship Quarterfinal 3
1C-Mississauga vs 2D-CK @ Sports Plex B

S1 25-22

S2 25-19

S3 25-16

Championship Quarterfinal 4
1B-St. Marcellinus vs 2A-York Mills @ Sports Plex C

S1 25-27

S2 17-25

S3 25-16

S4 20-25

S5 15-11

 

DAY 3 – PLAYOFFS (3/5 Matches)

Locations: St. Clair College Sports Plex

Time
9:00

Consolation Semi-final 1
Sports Plex A

Neil McNeil vs Pierre Elliott Trudeau

Consolation Semi-final 2
Sports Plex C

St. Augustine vs Regiopolis

11:00

Championship Semi-final 1
Sports Plex A

Mississauga vs York Mills

S1 25-20

S2 25-22

S3 25-22

Championship Semi-final 2

Sports Plex C

Georgetown vs AB Lucas

S1 23-25

S2 25-17

S3 25-14

S4 25-15

1:30

Consolation Final 

Neil McNeil vs St. Augustine 

S1 25-21

S2 25-23

S3 25-18

Consolation Champions

Neil McNeil 

3:30

Bronze Medal Game 

Mississauga vs. AB Lucas 

S1 19-25 

S2 25-18

S3 25-22

S4 25-22

Bronze - Mississauga  

Antique Bronze - AB Lucas 

5:30

Gold Medal Game 

Georgetown  vs. York Mills

S1 25-22

S2 26-24

S3 25-11

Gold - Georgetown 

Silver - York Mills