Day 2 Results (Friday)

Day 2 Results

The higher seed is the home team and will wear white (the order of appearance on the results page reflects the order on the bracket, not seeding).

Game: 17 Time: 9:30am Gym: Oakridge  
Team 1 2 3 4 Final
Glebe 17 39 58 67 67
Vaughan 12 27 37 43 43
Glebe: Teresa Donato 20, Holly Davies 17, Ingrid Peterson 10.
Vaughan: Hannah Jordan 16, Hyra-Grace Gabatino 16.

 

Game: 18 Time: 9:30am Gym: Lucas  
Team 1 2 3 4 Final
Campion 8 17 29 34 34
Orillia 13 27 40 51 51
Campion: Brianna Waller 10.
Orillia: Claire Fletcher 14, Abigail Clark 12, Lily Seedhouse 10.

 

Game: 19 Time: 11:00am Gym: Oakridge  
Team 1 2 3 4 Final
Richview 17 24 37 48 48
Weldon 6 14 26 35 35
Weldon: Lilia Graham 10.
Richview: Laurel Parobec 16, Sidney Crawford 10.

 

Game: 20 Time: 11:00am Gym: Lucas  
Team 1 2 3 4 Final
Holy Cross 15 34 42 46 46
St. Mary's 4 8 16 19 19
Holy Cross: Margaret Besselink 21, Laura Mallen 12.

 

Game: 21 Time: 12:30pm Gym: Lucas  
Team 1 2 3 4 Final
Lucas 21 26 40 55 55
Brantford 11 27 46 53 53
Brantford: Maegan Dorris 17, Kennedy Chisholm 14.
Lucas: Bri Davis 22, Kaitlyn Jacob 10.

 

Game: 22 Time: 12:30 Gym: Oakridge  
Team 1 2 3 4 Final
Cardinal Newman 14 37 52 64 64
St. Joseph's 11 11 16 23 23
Cardinal Newman: Tatyanna Burke 13, Melissa Tougher 10

 

Game: 23 Time: 2:30pm Gym: Oakridge  
Team 1 2 3 4 Final
Banting 7 11 28 42 42
Richardson 16 29 40 55 55
Banting: Trinity Papamandjaris 13, Renée Armstrong 12, Lucy Tesseyman 11.
Richardson: Kendra Oliver 14, Sierra Oliver 13, Mikaela Parris 11.

 

Game: 24 Time: 2:30pm Gym: Lucas  
Team 1 2 3 4 Final
Westdale 11 22 36 49 49
Northern 8 12 16 24 24
Westdale: Heidi Nelson 17, Claire Sutherland-Case 11, Amy Stinson 11.

 

Game: 25 Time: 4:30pm Gym: Oakridge  
Team 1 2 3 4 Final
Glebe 11 27 38 48 48
Richview 3 12 13 21 21
Richview: Laurel Parobec 12
 

 

Game: 26 Time: 4:30p Gym: Lucas  
Team 1 2 3 4 Final
Holy Cross 10 25 29 38 38
Orillia 0 0 11 13 13
Holy Cross: Margaret Besselink 21
 

 

Game: 27 Time: 6:00pm Gym: Lucas  
Team 1 2 3 4 Final
Cardinal Newman 16 36 56 66 66
Lucas 12 17 32 36 36
Cardinal Newman: Renata Djuravcevic 15, Tatyanna Burke 14, Elle Cooney 12
 Lucas: Kaitlyn Jacob 10, Bri Davis 10

 

Game: 28 Time: 8:00pm Gym: Lucas  
Team 1 2 3 4 Final
Richardson 22 33 43 50 50
Westdale 14 32 49 69 69
Richardson: Kendra Oliver 17, Sierra Oliver 14
 Westdale: Jordan Denkers 11, Amy Stinson 13, Claire Sutherland-Case 31