Competition Schedules

Competition Schedules

ALL FIELDS AT CENTENNIAL PARK

(All grass fields until medal games)

DAY 1 - Wednesday, May 31st, 2017

Time

Field A

Field B

Field C

Field D

11:00AM

É. S. Jean Vanier vs. Le Relais

De La Salle vs. St. Thomas Aquinas

Macdonald Cartier vs. Toronto Christian

Jean Vanier C. H. S. vs. Cité des Jeunes

12:30PM

St. Paul vs. Étienne Brulé

Lajeunesse vs. Lester B. Pearson

Hamilton Christian vs. University of Toronto Schools

Père René de Galinée vs. Goderich

2:00PM

Jean Vanier C. H. S. vs. Louis Riel

Algonquin vs. É. S. Jean Vanier

Port Hope vs. De La Salle

Ursula Franklin vs. Macdonald Cartier

3:30PM

Cité des Jeunes vs. Père René de Galinée

Le Relais vs. St. Paul

St. Thomas Aquinas vs. Lajeunesse

Toronto Christian vs. Hamilton Christian

5:00PM

Goderich vs. Louis Riel

Étienne Brulé vs. Algonquin

Port Hope vs. Lester B. Pearson

University of Toronto Schools vs. Ursula Franklin

 

DAY 2 - Thursday, June 1st, 2017

Time Field A Field B Field C Field D
8:00AM Hamilton Christian vs. Macdonald Cartier Jean Vanier C. H. S vs. Père René de Galinée É. S. Jean Vanier vs. St. Paul De La Salle vs. Lajeunesse
9:30AM Ursula Franklin vs. Toronto Christian Louis Riel vs. Cité des Jeunes Algonquin vs. Le Relais Port Hope vs. St Thomas Aquinas
11:00AM University of Toronto Schools vs. Macdonald Cartier Jean Vanier C. H. S. vs. Goderich É. S. Jean Vanier vs. Étienne Brulé Lester B. Pearson vs. De La Salle
12:30PM Lajeunesse vs. Port Hope Hamilton Christian vs. Ursula Franklin Père René de Galinée vs. Louis Riel St. Paul vs. Algonquin
2:00PM St Thomas Aquinas vs. Lester B. Pearson Toronto Christian vs. University of Toronto Schools Cité des Jeunes vs. Goderich Le Relais vs. Étienne Brulé
Quarterfinals
5:00PM

#1A É. S. JEAN VANIER vs. #2B ST. THOMAS AQUINAS

#1B LAJEUNESSE vs. #2A LE RELAIS #1C HAMILTON CHRISTIAN vs. #2D GODERICH #1D PÈRE RENÉ vs. #2C UTS

 

DAY 3 - Friday, June 2, 2017

Time Field A Field C
9:00AM É. S. Jean Vanier  1 vs. Père René de Galinée 0 Le Relais  5 vs. Hamilton District Christian 3
Stadium Field - Turf
1:00PM Bronze Medal Game: Hamilton District CHS 1 vs PRDG 0
3:00PM Gold Medal Game:  Le Relais 2 vs E.S. Jean Vanier 1