Results

Results

 POOL A

POOL B  POOL C  POOL D 

 A1  Corpus Christi

(GHAC)

B1  Franco Cité

(NCSSAA)

 C1  Widdifield

(NOSSA)

 D1  St. Joseph's

(GBSSA)

 A2  General Amherst

(SWOSSAA)

 B2  Birchmount Park

(TDSSAA)

 C2  E.L. Crossley

(SOSSA)

 D2  R.S. McLaughlin

(LOSSA)

 A3  Mother Teresa

(WOSSA)

 B3  Streetsville

(ROPSSAA)

 C3  Thornlea

(YRAA)

 D3  St. Mary

(GHAC)

 A4  Fort Frances

(NWOSSAA)

 B4  Sydenham

(EOSSAA)

 C4  Essex

(SWOSSAA)

 D4  Preston

(CWOSSAA)

 A5  Cité des Jeunes

(NEOAA)

 B5  Fenelon Falls

(COSAA)

 C5  Bishop Marrocco/T.Merton

(TDCAA)

 D5  Branksome Hall

(CISAA)

 

POOL A 1 2 3 4 5 Match Win Set Pts. Place
1. Corpus Christi      

25-18

25-18

25-19

26-24

25-16

25-8

25-6

25-17

     1
2. General Amherst 

18-25

18-25

    

25-18

25-19

25-5

25-17

25-10 

25-10

3      2
3. Mother Teresa

19-25

24-26

18-25

19-25

    

25-17

25-18

25-10

25-14

     3
4. Fort Frances

16-25

8-25

5-25

17-25

17-25

18-25

    

25-13

25-6

     4
5. Cité des Jeunes        

6-25

17-25

10-25

10-25

10-25

14-25

13-25

6-25

     0      5
POOL B  3   Match Win Set Pts. Place
1. Franco Cité              

25-22

25-16

25-23

25-22

25-22

25-16 

25-11

25-11

4      1
2. Birchmount Park

22-25

16-25

    

13-25

23-25

23-25

13-25

25-15

25-10

     4
3. Streetsville

23-25

22-25

25-13

25-23

  

25-18

25-18 

25-14

25-15

     2
4. Sydenham

22-25

16-25

25-23

25-13

18-25

18-25 

    

25-14

25-18

2      3
5. Fenelon Falls            

11-25

11-25

15-25

10-25

14-25

15-25

14-25

18-25

      0     5 
POOL C  1  2 3 4 5 Match Win Set Pts. Place
1. Widdifield                

16-25

17-25

22-25

28-26

15-10

25-20

25-14

25-5

25-11

3      2
2. E.L. Crossley

25-16

25-17

    

25-20

25-14

25-18

25-18

25-15

25-14

4      1
3. Thornlea

25-22

26-28

10-15

20-25

14-25

    

16-25

25-21

15-12

25-11

25-17

2      3
4. Essex

20-25

14-25

18-25

18-25

25-16

21-25

12-15

    

25-9

25-13

1      4
5. B.Marrocco/T. Merton

5-25

11-25

15-25

14-25

11-25

17-25

9-25

13-25

      0      5
POOL D  1 2 3 4 5 Match Win Set Pts. Place
1. St. Joseph's                 

25-13

25-20

20-25

18-20

25-23

25-13

25-19

16-25  

15-11

 3      2
2. R.S. McLaughlin

13-25

20-25

    

24-26

13-25

13-25

27-25

6-15

25-19

25-14

     3
3. St. Mary

25-20

25-18

26-24

25-13

    

16-25

25-21

15-10

25-20

25-20

3      1
4. Preston

23-25

13-25

25-13

25-27

15-6

25-16

21-25

10-15

    

21-25

14-25

 1      5
5. Branksome Hall

19-25

25-16

11-15

19-25

14-25

20-25

20-25

25-21

25-14

     1        4

Finals

 Match Team Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5

Championship
Match

Court 4  5:30pm

Widdifield                               25 20 21  25 14
E. L. Crossley 20 25 25 14 16

Bronze Medal
Match

Court 4  3:30pm

Corpus Christi 25  25 25  
Franco Cité 18 23 23 

Consolation
Championship
Match

Court 4  1:30pm

Thornlea 23  12  25  25 15
Essex 25 25 18 18 11

 


Semifinals

 Match Team Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5

Championship
Semifinal #1

Court 1  11:00am

 E.L. Crossley                               25  25  21  25
Franco Cité 23 19 25 16

Championship
Semifinal #2

Court 2  11:00am

Corpus Christi 14 10  14 
Widdifield 25 25 25

Consolation
Semifinal 1

Court 1  9:00am

Thornlea 26 21 25 28
Sydenham 24 25 17 26

Consolation
Semifinal 2

Court 2  9:00am

Essex 20 30 25 25
Mother Teresa                        25 28 16 11

 


Quarterfinals

 Match Team Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5

Championship
Quarterfinal #1

Court 1    6:30pm

Corpus Christi                            27  25  27 
Streetsville 25 18 25

Championship
Quarterfinal #2

Court 2    6:30pm

Widdifield 25 25 25
 St. Mary 21  17  22 

Championship
Quarterfinal #3

Court 3    6:30pm

E. L. Crossley 25  25  25 
St. Joseph's 20 15 17

Championship
Quarterfinal #4

Court 4    6:30pm

 Franco Cité 25  20  25  25
General Amherst 23 25 17 22

Consolation
Quarterfinal #1

Court 1    4:30pm

Mother Teresa 21 26 21 25 15
Birchmount Park  25  24  25   14 7

Consolation
Quarterfinal #2

Court 2    4:30pm

Essex 26  19 27  26 
McLaughlin 24 25  25 24

Consolation
Quarterfinal #3

Court 3    4:30pm

Thornlea 25 25 22  25 
Branksome Hall 20  20 25 15  

Consolation
Quarterfinal #4

Court 4    4:30pm

Sydenham 25 26  16 25   
Fort Frances 20  24 25  19