Results

Team Results:

 

Boys

 

Girls

Bishop Ryan

91

St. Patrick's

130

Pickering

82

Bishop Ryan

102

A.B. Lucas

76

Newtonbrook

101

Georgetown

75

St. Francis Xavier

93

Massey

71

Turner Fenton

80

Louise Arbour

69

Mayfield

70

Turner Fenton

66

ST. MARY'S (NO)

58

Woburn

66

Bear Creek

55

Holy Names

61

Blessed Trinity

55

Hillfield Strathallan College

57

Eastwood

53

College Avenue

54

John F Ross

45

West Humber

52

Tecumseh Vista

45

Mother Theresa

52

Sinclair

43

Sacred Heart

51

A.B. Lucas

39

Catholic Central-Windsor

51

Maxwell

38

Fletcher's Meadow

48

Pickering

38

Craig Kielburger

47

Amherst

38

L'Essor

46

Renfrew

36

Ridgemont

43

Bayside

35

St. Patrick's

43

Ursuline College

34

Georgian Bay

40

West Humber

34

Hammarskjold

40

Governer Simcoe

32

St. Aloysius Gonzaga

40

Canterbury

30

Great Lakes

40

Catholic Central-London

30

Bluevale

39

Cairine Wilson

27

Mentor College

38

Glendale

27

John F Ross

37

Cameron Heights

26

Guelph Collegiate

36

Guelph Collegiate

26

Parkside

36

Rockway Mennonite

26

Eden

35

Great Lakes

26

Bill Crothers

34

Holy Cross

25

Orchard Park

33

St. Thomas More

25

Newtonbrook

33

St.Theresa's

24

Mayfield

32

St. Ignatius

24

Martingrove

31

Centennial

24

Centre Wellington

29

Bell

23

Centennial

29

Oakridge

23

Stephen Lewis (RO)

28

Cardinal Leger

22

Kitchener

27

Martingrove

21

Innisdale

27

St. Mary's (CO)

20

St. Ignatius

27

Parkside

20

St. Mary (CW)

25

Centre Dufferin

19

Holy Cross

25

Holy Names

19

Medway

25

Sandwich

19

Tecumseh Vista

24

Central

19

 

Oakridge

24

 

College Avenue

19

Thorold

23

Port Perry

18

E.S. Gabriel-Dumont

23

Beamsville

18

Bayside

22

Fenelon Falls

16

Forest Heights

21

Waterloo Oxford

16

St. Patrick (NW)

21

Hammarskjold

16

Mississauga

21

Fletcher's Meadow

16

Ursuline College

21

LaJeunesse

16

Saunders

21

Bluevale

15

Patrick Fogerty

19

Thorold

15

Maurice Lapointe

19

H.B. Beal

15

Neil McNeil

19

Kitchener

13

St.Theresa's

18

Eastview

13

Bear Creek

17

Sacred Heart

13

Nelson

17

L'Essor

13

NOTRE DAMES

17

Regiopolis Notre-Dame

12

North Albion

16

Louis Riel

12

Cobourg

15

Joan of Ark

11

Cameron Heights

15

St Jean de Brebeuf

10

Brookfield

15

Humberview

10

Maxwell

14

South Carleton

9

Blessed Trinity

14

Westgate

9

Longfields Davidson Heights

13

U of Toronto Schools

9

EL Crossley

13

A.N. Myer

8

Alexander McKenzie

13

Orchard Park

8

St. Thomas More

12

Banting

8

Beaver Brae

12

St. Joseph’s

8

Huron Park

12

Paul-Desmarais

7

Lindsay

11

Thériault

7

St.Peters

11

Cobourg

6

Westgate

11

Lindsay

6

Monsignor Doyle

10

Forest Heights

6

White Oaks

10

Grand River

6

Uxbridge

10

Georgetown

6

Holy Trinity

10

St Mary

6

Bayside

9

LASALLE

6

Eastdale

9

St. Charles

6

Sandwich

9

Superior

6

Banting

9

St. Augustine

6

Humberview

8

SATEC @ WP

6

Haliburton Highlands

7

Stephen Lewis (YR)

6

Kenner

7

North Hastings

5

St. John's College

7

Sir Wilfred Laurier

5

St. David's

6

Louise Arbour

5

Regiopolis Notre-Dame

6

Massey

5

Barrie North

6

Harbord

5

Bell

6

Thomas A. Stewart

4

 

ELLIOT LAKE

6

 

Ernestown

4

LASALLE

6

Eden

4

SUPERIOR HEIGHTS

6

Dr. Norman Bethune

4

St. Francis Xavier

6

Bill Crothers

4

North Lambton

6

Resurrection

3

Villanova

6

Orillia

3

Emery

6

Aldershot

3

Stratford

6

Longfields Davidson Heights

3

North Hastings

5

Ridgemont

3

Trenton

5

Central Algoma

3

Robert Bateman

5

CONFEDERATION

3

Denis Morris

5

KORAH

3

Lampton Central

5

Ascension

3

Central

5

Central Elgin

3

Clarke Road

5

Nepean

2

Brantford

4

HORIZON

2

Ernestown

4

Norwood District

1

St Jean de Brebeuf

4

Trenton

1

Sinclair

4

Patrick Fogerty

1

Ascension

4

Twin Lakes

1

Central Tech

4

Eastdale

1

Richview

4

Northern

1

Lindsay

3

DAVID AND MARY THOMSON

1

St. Mary's (CO)

3

Lester B Pearson (TD)

1

Grand River

3

West Hill

1

Our Lady of Lourdes

3

Laurier

1

Loyalist

3

 

 

Cairine Wilson

3

 

 

Canterbury

3

 

 

Sir Robert Borden

3

 

 

CONFEDERATION

3

 

 

Lo-Ellen

3

 

 

ST. MARY'S (NO)

3

 

 

U of Toronto Schools

3

 

 

Dr. Norman Bethune

3

 

 

St. Joseph’s

3

 

 

I.E. Weldon

2

 

 

Resurrection

2

 

 

Orillia

2

 

 

SUDBURY

2

 

 

Cayuga

2

 

 

Governer Simcoe

2

 

 

Thomas A. Stewart

1

 

 

Centre Dufferin

1

 

 

Nantyr Shores

1

 

 

St Mary

1

 

 

St. Mother Teresa

1

 

 

 

Central Algoma

1

 

 

 

HORIZON

1

 

 

KORAH

1

 

 

Superior

1

 

 

Central Peel

1

 

 

Hagersville

1

 

 

DAVID AND MARY THOMSON

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Individual Top 6:

 

 

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

38KG

Zubin

Gatta

Eden

2

Boys

38KG

Burhan

Ahmad

Turner Fenton

3

Boys

38KG

Cam

Skerritt

Centre Wellington

4

Boys

38KG

Nathan

Crisante

Bishop Ryan

5

Boys

38KG

Riley

Crummer

Ursuline College

6

Boys

38KG

Ahmed

Hammoud

Sandwich

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

41KG

Karan

Patel

Woburn

2

Boys

41KG

Yasser

Saleh

Turner Fenton

3

Boys

41KG

Roshaun

Daley

Mississauga

4

Boys

41KG

Sujal

Patel

Woburn

5

Boys

41KG

Isa

Khan

Longfields Davidson Heights

6

Boys

41KG

Wesley

Crummer

Ursuline College

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

44KG

Cooper

Feke

Craig Kielburger

2

Boys

44KG

Kush

Jain

Martingrove

3

Boys

44KG

Sartaj

Grewal

Louise Arbour

4

Boys

44KG

Connor

Murphy

Hammarskjold

5

Boys

44KG

Duke

Butler

Alexander McKenzie

6

Boys

44KG

Jeremy

Anderson

Parkside

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

47.5KG

Duncan

Blake

Georgian Bay

2

Boys

47.5KG

Everett

Heather

College Avenue

3

Boys

47.5KG

Cade

Kaufman

E.S. Gabriel-Dumont

4

Boys

47.5KG

Matthew

Vecchio

Maurice Lapointe

5

Boys

47.5KG

Nathan

DeCastro

St. Patrick`s

6

Boys

47.5KG

Robbie

Dunbar

St.Peters

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

51KG

Treye

Trotman

A.B. Lucas

2

Boys

51KG

Matteo

Romano

Centennial

3

Boys

51KG

Mason

VanZantvoort

College Avenue

4

Boys

51KG

Mahan

Ghahremanlouei

Fletcher`s Meadow

5

Boys

51KG

Viky

Thanarajah

Mentor College

6

Boys

51KG

Chayton

Valleau

Lindsay

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

54KG

Gabriel

Sementilli

L`Essor

2

Boys

54KG

Blayne

Helou

Pickering

3

Boys

54KG

Keeyan

Trotman

A.B. Lucas

4

Boys

54KG

Jakob

Wildshut

Great Lakes

5

Boys

54KG

Owen

MacGillivray

Westgate

6

Boys

54KG

Scott

Heathcote

Bill Crothers

 

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

57.5KG

Dechlan

Papadopoulos

Pickering

2

Boys

57.5KG

Ziad

Saif El Nasr

Ridgemont

3

Boys

57.5KG

Wesley

Demelo

Medway

4

Boys

57.5KG

Liam

Warboys

Patrick Fogerty

5

Boys

57.5KG

Amninder

Saroya

West Humber

6

Boys

57.5KG

Caleb

Chartres

Bill Crothers

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

61KG

Nathan

Hunyady

John F Ross

2

Boys

61KG

Gavin

Eldridge

Parkside

3

Boys

61KG

Roman

Wawryk

Kitchener

4

Boys

61KG

Logan

Smith

St.Theresa`s

5

Boys

61KG

Zach

Ortencio

Neil McNeil

6

Boys

61KG

Gianluca

Fortino

Bishop Ryan

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

64KG

Jackson

Glasgow

St. Aloysius Gonzaga

2

Boys

64KG

Ambrose

Lawrence

Catholic Central-Windsor

3

Boys

64KG

Brodie

Gibson

Thorold

4

Boys

64KG

Aamin

Gulacha

Hillfield Strathallan College

5

Boys

64KG

Hunter

King-Spittle

Bishop Ryan

6

Boys

64KG

Ali

Hammoud

St. Thomas More

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

67.5KG

Amaan

Gulacha

Hillfield Strathallan College

2

Boys

67.5KG

Cole

Coghill

Guelph Collegiate

3

Boys

67.5KG

Max

Roxburgh

Sacred Heart

4

Boys

67.5KG

Cody

Saunders

Forest Heights

5

Boys

67.5KG

Balkaran

Mea

Fletcher`s Meadow

6

Boys

67.5KG

Michael

Tampse

Great Lakes

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

72KG

Carlos

Vargas

West Humber

2

Boys

72KG

Irman

Kang

Mayfield

3

Boys

72KG

Ideen

Maghsud

Oakridge

4

Boys

72KG

Rayne

Lalonde

Innisdale

5

Boys

72KG

Ryan

Fowler

Huron Park

6

Boys

72KG

Seth

Ozog

EL Crossley

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

77KG

Patrick

Salvador

Mother Theresa

2

Boys

77KG

Arjun

Cheema

Louise Arbour

3

Boys

77KG

Sam

Griffin

Sacred Heart

4

Boys

77KG

Adriano

Di Benedetto

Bishop Ryan

5

Boys

77KG

Lukas

Geske

Bishop Ryan

6

Boys

77KG

Eric

Socaliuc

Newtonbrook

 

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

83KG

Aidan

McVeigh

Georgetown

2

Boys

83KG

Ibrahim

Wafai

Massey

3

Boys

83KG

Brendan

Kwarayi

Catholic Central-Windsor

4

Boys

83KG

Nate

Ticehurst

Bayside

5

Boys

83KG

Jacob

Laquerre

NOTRE DAMES

6

Boys

83KG

Temituoyo

Ugborogho

St. Mary (CW)

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

89KG

Arjun

Dhesi

Georgetown

2

Boys

89KG

Frank

Mancina

Holy Names

3

Boys

89KG

Braeden

MacDonald

St. Patrick`s

4

Boys

89KG

Luke

Field

Nelson

5

Boys

89KG

Thomas

Fortier

Mother Theresa

6

Boys

89KG

Louay

Arbash

Ridgemont

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

95KG

Callum

Knox

Bluevale

2

Boys

95KG

Billy

Yole

Orchard Park

3

Boys

95KG

Omogbai

Asekomhe

Mentor College

4

Boys

95KG

Gurinder

Dosanjh

Louise Arbour

5

Boys

95KG

Palwinder

Lidder

North Albion

6

Boys

95KG

Coleton

Naccarato

Tecumseh Vista

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Boys

130KG

Roger

Li

Massey

2

Boys

130KG

Jake

Goldman

Holy Names

3

Boys

130KG

Mike

Haskell

St. Patrick (NW)

4

Boys

130KG

Lucas

Radbourne

Hammarskjold

5

Boys

130KG

Jonathan

Vecchio

Holy Cross

6

Boys

130KG

Anthony

Le`Count

Holy Trinity

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Girls

41KG

Ava

DaSilva

St. Patrick`s

2

Girls

41KG

Shaylene

Alogbate

Newtonbrook

3

Girls

41KG

Kiera

Armstrong

Cairine Wilson

4

Girls

41KG

Jananey

Rajagopalan

Guelph Collegiate

5

Girls

41KG

Rhianne

Price

Sandwich

6

Girls

41KG

Komal

Jambusaria

Turner Fenton

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Girls

44KG

Myah

Trymbulak

Amherst

2

Girls

44KG

Chiara

Decena-Barbieri

St. Francis Xavier

3

Girls

44KG

Laila

Seed-Desai

Canterbury

4

Girls

44KG

Jalen

Marcil

Central

5

Girls

44KG

Maddy

Nelson

Tecumseh Vista

6

Girls

44KG

Alana-Jane

Berosil

Turner Fenton

 

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Girls

47.5KG

Morgan

Leonard

ST. MARY`S (NO)

2

Girls

47.5KG

Kayla

Smith

Ursuline College

3

Girls

47.5KG

Katelyn

Romano

Centennial

4

Girls

47.5KG

Zaniq

King

St. Francis Xavier

5

Girls

47.5KG

Carlina

Cipolla

Bishop Ryan

6

Girls

47.5KG

Aliah

Seegobin

Turner Fenton

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Girls

51KG

Serena

Di Benedetto

Bishop Ryan

2

Girls

51KG

Arely

Torales

West Humber

3

Girls

51KG

Kelyn

Young

Mayfield

4

Girls

51KG

Samantha

Adams

Beamsville

5

Girls

51KG

Brooklyn

Brown

Thorold

6

Girls

51KG

Francesca

LoGreco

Joan of Ark

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Girls

54KG

Massouda

Abdul Hamid

John F Ross

2

Girls

54KG

Kendall

Dettloff

Catholic Central-London

3

Girls

54KG

Lauren

Smith

St.Theresa`s

4

Girls

54KG

Sophie

Bechard

Holy Names

5

Girls

54KG

Mya

Sandrin

St. Patrick`s

6

Girls

54KG

Reah

Tut

Humberview

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Girls

57.5KG

Bronwyn

MacGregor

Bear Creek

2

Girls

57.5KG

Tarnpreet

Saroya

Mayfield

3

Girls

57.5KG

Macy

Malysiak

Cardinal Leger

4

Girls

57.5KG

Teagan

VanZantvoort

College Avenue

5

Girls

57.5KG

Selena

Renaud

LaJeunesse

6

Girls

57.5KG

Gabrielle

Gauvin

Louis Riel

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Girls

61KG

Makitha

Bristol

Maxwell

2

Girls

61KG

Mia

Friesen

Governer Simcoe

3

Girls

61KG

Claire

Agostini

Eastwood

4

Girls

61KG

Tarleen

Saroya

Mayfield

5

Girls

61KG

Rebecca

Redlich

Martingrove

6

Girls

61KG

Kennedy

Lynch

Eastview

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Girls

64KG

Brianna

Fraser

St. Patrick`s

2

Girls

64KG

Savanna

Pinsent

Renfrew

3

Girls

64KG

Isata

Mansaray

Cameron Heights

4

Girls

64KG

Mika

Smith

South Carleton

5

Girls

64KG

Amelia

Cox

Bear Creek

6

Girls

64KG

Jasmine

Jones

Port Perry

 

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Girls

67.5KG

Nyla

Burgess

Pickering

2

Girls

67.5KG

Kesia

Lozada

Newtonbrook

3

Girls

67.5KG

Ashlyn

Sweitzer

St. Ignatius

4

Girls

67.5KG

Natalie

Vecchio

Holy Cross

5

Girls

67.5KG

Emma

Hawken

Bell

6

Girls

67.5KG

Paige

Dickson

St. Patrick`s

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Girls

72KG

Vanessa

Fonrose

Turner Fenton

2

Girls

72KG

Emily

Moffat

Rockway Mennonite

3

Girls

72KG

Inaz

Maghsud

Oakridge

4

Girls

72KG

Cassie

Corbett

Blessed Trinity

5

Girls

72KG

Brianna

McConnell

Bluevale

6

Girls

72KG

Olivia

Hendriks

Blessed Trinity

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Girls

77KG

Amelia

Frisbee

A.B. Lucas

2

Girls

77KG

Amy

Dirks

Bayside

3

Girls

77KG

Emma

Blake

Eastwood

4

Girls

77KG

Jessica

Matile

Fenelon Falls

5

Girls

77KG

Tessa

Williams

Kitchener

6

Girls

77KG

Kaitlyn

Alperti

St. Patrick`s

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Girls

83KG

Daiji

Thompson

Sinclair

2

Girls

83KG

Greyson

Toombs

Glendale

3

Girls

83KG

Devyn

Di Nardo

Newtonbrook

4

Girls

83KG

Dani

Burt

Tecumseh Vista

5

Girls

83KG

Lillie

Donovan

St. Mary`s (CO)

6

Girls

83KG

Kira

Buck

Parkside

Place

Group

Weight Class

First Name

Last Name

Team

1

Girls

115KG

Osarumen

Olaye

St. Francis Xavier

2

Girls

115KG

Claudia

Landry

Bishop Ryan

3

Girls

115KG

Shannan

Armstrong

Centre Dufferin

4

Girls

115KG

Olivia

Conroy

St. Patrick`s

5

Girls

115KG

Larissa

Weston

Tecumseh Vista

6

Girls

115KG

Shawnti

Peters

Newtonbrook

 

 

 

 

 

 

Subscribe To Our E-Newsletter!

Sign up to the seasonal OFSAA E-Newsletter for the latest news in school sport.

The OFSAA TIMEOUT Podcast

Look for special guest interviews along with topical high school sport issues of interest to student-athletes, coaches, parents and educators.

Our Sponsors